Mariánské lázně

Mariánské lázně

Druhé největší české lázně Mariánské Lázně jsou jedním z pomyslných vrcholů Západočeského lázeňského trojúhelníku, který je unikátní četností a různorodostí minerálních pramenů. Mariánské Lázně patří k nejkrásnějším lázeňským místům v Evropě. Jejich chloubou a charakteristickým znakem jsou kromě mnoha léčivých minerálních pramenů také překrásné parky vytvořené podle velkolepého projektu architekta Václava Skalníka.

Významnou architektonickou památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889, kde je jímán Křížův, Karolinin a Rudolfův pramen. Před kolonádou stojí Zpívající fontána, která je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí města. Dalšími známými prameny jsou Ferdinandův, Lesní a Ambrožův.

V Mariánských Lázních se pomocí těchto přírodních léčivých zdrojů a výborných klimatických podmínek léčila řada známých osobností jako např.: rakouský císař František Josef I., ruský car Mikuláš II., německý filozof Friedrich Nietzsche, rakouský psychiatr Sigmund Freud, německý básník Johann Wolfgang von Goethe, který zde napsal dílo „Elegie z Mariánských Lázní".

Chemické složení místních minerálních pramenů je velmi různorodé, a proto je i škála léčby nemocí velmi široká.

Léčí se zde

  • Onemocnění ledvin a močových cest
  • Nemoci oběhové soustavy
  • Problémy se střevním traktem
  • Poruchy svalové a kosterní soustavy
  • Metabolické poruchy
photos
treatment_inquiry_form_title

treatment_inquiry_form_text

newsletter_title