Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně

Lázeňské městečko Konstantinovy Lázně se nachází severozápadně od Plzně v nadmořské výšce 520 m v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky. Prameny minerálních vod objevené v Konstantinových Lázních se vyznačují nejvyšším obsahem volného oxidu uhličitého v Čechách. Tiché a klidné okolí je ideální pro rodinnou dovolenou. Množství pohodlných a komfortních lázeňských domů, kouzelné malé pavilony s prameny minerální vody, malebně zastíněné stromy, v parku všudypřítomné sochy, to všechno zcela přetváří i tak nádhernou krajinu v ještě více okouzlující a uklidňující. V místních barech a hospůdkách vám s potěšením nabídnou místní bylinný likér Konstantin, na kterém si pochutnával během svých cest do zdejšího města známý český malíř Max Švabinský. Tento bylinný likér je možné si také zakoupit na recepcích lázeňských hotelů Jirásek a Prusík.

Přírodní léčivé zdroje

Přírodní, studená, prostá, železnatá, hypotonická hydrogenuhličitano-sodno-hořečnatá kyselka se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité.

Léčebné specializace

Nemoci oběhového ústrojí, srdce a cév, nemoci pohybového ústrojí, poruchy metabolismu, nemoci dýchacího ústrojí, nemoci nervové.

Volný čas

Fotbalové a volejbalové hřiště, tenisové kurty, hřiště na minigolf, půjčovna a úschovna jízdních kol (na 80 km cyklostezek). Množství turistických stezek, naučné stezky a okruhy na nordic walking s půjčovnou holí a možností výukových lekcí. Stoly na stolní tenis, hřiště pro pétanque a curling. Jsou zde také ideální podmínky pro houbaře i rybáře. Téměř každodenní kulturní akce přímo v areálu lázní, besedy, koncerty, představení. Vycházky do okolí s profesionálním průvodcem. V létě 2010 bylo vybudováno nové wellness centrum.

photos
treatment_inquiry_form_title

treatment_inquiry_form_text

newsletter_title