Karlovy Vary

Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou nejmódnějším lázeňským městem České republiky, ležícím v západní části Čech na soutoku řeky Ohře a Teplé. Již po staletí jsou Karlovy Vary přitažlivým bodem veškeré aristokracie střední Evropy, včetně korunovaných hlav. Mezi slavné hosty, kteří navštívili Karlovy Vary v různých časových období patří například ruský car Petr I., rakouská císařovna Marie Terezie, první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, první sovětský kosmonaut Jurij Gagarin, ruský fyziolog Ivan Petrovič Pavlov a ruský spisovatel Ivan Sergejevič Turgeněv.

Karlovy Vary se staly slavným lázeňským městem především díky horkým pramenům minerální vody, které byly objeveny zakladatelem města Karlem IV. V dávných dobách byla termální voda používaná jako prostředek fyzického čištění a omlazení. Teprve poté se začalo experimentovat s léčbou a horkými minerálními prameny, a to v podobě koupelí. V polovině 18. století světoznámý lékař David Becher zavedl řadu nových léčebných postupů. Jedním z nich bylo a je pití minerální vody přímo u zdroje a chůze jako součást této terapie.

Lázně Karlovy Vary nabízejí svým hostům efektivní rehabilitační program založený na tradičním využívání přírodních, termálních minerálních pramenů. Současná úroveň lázeňské léčby je nejvyšší na světě, díky dlouholetým zkušenostem, spolu s vysokou úrovní odborných znalostí specialistů v oblasti medicíny, balneologii, kvalifikovaných lékařů a zdravotnického personálu.

Chemické složení místních minerálních pramenů je indikován k léčbě následujících onemocnění

  • Onemocnění trávicího traktu, jater a slinivky břišní, včetně pooperační péče
  • Onemocnění dýchacího ústrojí;Poruchy svalové a kosterní soustavy
  • Metabolické poruchy, včetně cukrovky, dny a obezity

Karlovy Vary jsou jediným lázeňským střediskem v České republice, kde se léčí onemocnění trávicího traktu u dětí a dospívajících.

Pobyt v Karlových Varech se doporučuje nejen pro intenzivní péči, rehabilitace po exacerbaci či uzdravení se chronicky nemocných pacientů, ale také pro zdravé lidi, aby se zabránilo případným budoucím onemocněním, posílil se imunitní systém a obnovil se nervový systém.

photos
treatment_inquiry_form_title

treatment_inquiry_form_text

newsletter_title