Akce

Univerzitní klinika Regensburg

Univerzitní klinika Regensburg

(804 nemocničních lůžek a 12 lůžek pro dialýzu)

Univerzitní klinika v Regensburgu – jeden z největších lékařských komplexů, spojuje 23 specializovaných klinik a 5 výzkumných ústavů, které se zabývají téměř veškerým specializovaným lékařským odvětvím, včetně zubního lékařství. Klinika zaměstnává 3200 zaměstnanců, včetně 500 lékařů a 1000 sester.

Hlavním cílem kliniky je vysoce účinná léčba pacientů, zlepšení vědeckého výzkumu v oblasti medicíny, která umožňuje aplikovat nejnovější vývoj v diagnostice a léčbě nesložitějších a zdánlivě nevyléčitelných nemocí.

V současné době je klinika vybavena unikátním zařízením, které splňuje nejmodernější požadavky. Tým vysoce kvalifikovaných specialistů získal mezinárodní uznání v oblasti medicíny – onkologie, kardiovaskulární onemocnění, urologie, gynekologie, ústní a čelistní chirurgie a stomatologie.

Klinika nabízí celou řadu možností moderní medicíny:

Léčba benigních a maligních nádorů vnitřních orgánů, onemocnění jícnu, žaludku a střev, jater a slinivky břišní, dále nabízí invazivní chirurgii, cévní chirurgii, endokrinní chirurgii a diagnózu a léčbu endoskopické chirurgie. Neurochirurgická pracoviště se specializují na léčbu míchy, páteře a periferního nervového systému. Klinika je známá pro svůj vývoj léčby mozkových nádorů a chirurgie lební báze.

Pacienti kliniky jsou umístěni ve světlých a pohodlných jednolůžkových či dvoulůžkových pokojích vybavených vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, TV se satelitním příjmem, telefonem a neustálou kontrolou základních životních funkcí.

Urologické oddělení

Oddělení je vybaveno poradnou pro všechny druhy chirurgické a konzervativní léčby:

Endoskopické vyšetření;Břišní chirurgie včetně použití plastických rekonstrukčních operací po zranění či malformaci močové a pohlavní soustavy;Endoskopická chirurgie močových cest;Endoskopické odstranění nádoru;Resekce nádorů ledvin s ochrannou funkcí těla;Radikální resekce prostaty;Léčba nádorů močového měchýře, včetně vytvoření umělého močového měchýře u mužů a žen;Laparoskopická chirurgie;Mikrochirurgie;Fotodynamická léčba karcinomu močového měchýře;Laserová terapie pro léčbu benigní zvětšení prostaty;Nejnovější metoda tepelného zpracování prostaty adenomu (PLFT);Ultrazvuková hypertermie rakoviny prostaty (HIFU);Léčba ledvinových kamenů;Vnitřní zničení ledvinových kamenů;Endoskopická zničení ledvinových kamenů laserem nebo ultrazvukem;Chirurgické odstranění kamenů;Léčba močové inkontinence;Léčba impotence.

Chirurgické oddělení

Klinika se specializuje na léčbu rakoviny, onemocnění jater, transplantaci orgánů, střevní chirurgii a na pacienty s vrozeným nebo získaným cévním onemocněním.

Neurochirurgické oddělení

Na klinice byla úspěšně použita metoda chirurgické léčby mozkových výdutí hlubokým zchlazením těla. Mezi další léčby, které klinika provádí patří rekonstrukce mozku, léčba poruch páteře, léčba pacientů s poraněním mozku a také se zabývá dětskou neurochirurgií.

Ortopedické oddělení

Klinika je známá pro svůj jedinečný rozvoj v oblasti invazivní a endoskopické ortopedie, jejichž počáteční vývoj byl představován na počítači, což bylo anatomicky velmi složité.Klinika je vybavena zařízením vysoké úrovně pro pokročilé ortopedické zákroky a komplexní operace.

Chcete jít sem?
Přihlaste se k odběru newsletteru